Czy to co robimy ma sens? (cz.2)

Dla naszych Przedstawicieli Regionalnych aktualna praca stanowi źródło niesamowitej satysfakcji, siłę napędową do jeszcze większej aktywności oraz możliwość realizowania się jako człowiek - Oni po prostu lubią pomagać innym.

A, że przy okazji czerpią z tego korzyści finansowe - mają pracować za darmo? Otrzymują wynagrodzenie za podjęte faktyczne działania i wymierne korzyści dla naszych klientów.

Tu może pojawić się pytanie:

"No dobrze, ale po co korzystać z pomocy firmy odszkodowawczej skoro w razie wypadku jest przecież polisa OC sprawcy, jest poszkodowany, więc w oczywisty sposób należy mu się stosowne odszkodowanie"?

Przez kilkanaście lat naszej praktyki w branży ubezpieczeniowo - odszkodowawczwej mieliśmy okazję obserwować, jaka porażająca może być różnica w wysokości wypłacanych odszkodowań bezpośrednio przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe, a jaka gdy za sprawę bierze się profesjonalna firma z zapleczem w postaci Kancelarii Radców Prawnych, czy Adwokatów którzy posiadają doświadczenie przy uzykiwaniu odszkodowań w imieniu poszkodowanych.

                                         Różnica jest ogromna! Dlaczego?

  • Czy ubezpieczyciel poinformuje poszkodowanego o co może się starać?
  • Czy poszkodowany wie w jakim terminie może złożyć roszczenie?
  • Czy poszkodowany zna faktyczny procent i wysokość uszczerbku?
  • Czy poszkodowany wie jakie dokumenty skompletować i w jaki sposób?
  • Czy poszkodowany potrafi samodzielnie sporządzić opis całego zdarzenia, aby emocje które towarzyszyły zajściu były atutem w ewentualnym sporze?
  • Czy poszkodowany wie w jaki sposób poradzić sobie z odmową wypłaty odszkodowania?
  • Czy poszkodowany jest w stanie odzyskać samodzielnie odszkodowanie w takiej wysokości jak doświadczony Radca Prawny?
  • czy stać przeciętnego człowieka na wynajęcie dobrego Radcy Prawnego?


To tylko niektóre z licznych pytań, które należałoby sobie zadać, zanim zacznie się wątpić w sens działania PROFESJONALNYCH firm odszkodowawczych.